Güzellik

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında saç rengini kaybeder ve yapısı bozulur. Saçınıza uygun şampuan kullanmak ve yapılan kürler, saç derisindeki sorunları yeniden düzeltirler. Sonuçta bu kürler sayesinde saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görüntüye sahip olur. Mevsim etkilerini en çok boyanmış saçlar hisseder.

Bu yüzden özellikle yaz mevsiminde röfleli ve boyalı saçları özel olarak korumak gerekiyor. Uv Koruma, Nem ve Bakım Önemlidir Yaz aylarında elastikiyetini kaybeden saçlar daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden vücudunuzun nem ihtiyacını karşılamalı ve gün içerisinde minimum 2 litre sıvı almalısınız.

Bu sıvı sadece su olmak zorunda değil. Meyve çayları, sebze ve meyve suları da bu 2 litre sıvıya dahildir. İçilen kahve ve çay bu 2 litreye dahil değildir çünkü bu içecekler vücudun depoladığı nemi emiyorlar. Eğer bol bol kahve tüketiyorsanız, her kahveden sonra bir bardak su içmeniz gerekir.

Yüksek sıcaklık altındaki yaz günlerinde saçınızı doğal ortamda kurutmalısınız. Fön kullanmanız saçınızı yıpratacaktır. Eğer saçınız çok dağılıyorsa, fön makinesini minimum seviyede kullanın. Saçınızın nemsiz olup olmadığını saçınızın düğümlenmesinden ve taranırken karışmasından anlayabilirsiniz. Cildiniz kuru ise saçınız da normal olarak kuru olacaktır. Özel bakımlar uygulayarak saçınızı canlandırabilirsiniz.

IşıL Çetintaş

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Mezunuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı