Diyet

Günde 1 Kilo Verdiren Patates Yoğurt Diyeti

Potato Salad With Yoghurt Recipe - Turkish Style CookingZaman zaman kilo aldığımızda hızlıca bu kiloları vermek isteriz. Özellikle Covid- 19’ un etkisinin azalmaya başlamasıyla düğünler, kınalar, nişanlar sıraya girmiş bizi bekliyorsa bir an önce nasıl hızlı kilo verebilirim diye çareler ararız. Şimdi sizlere hızlı kilo vermek için çok aramayın diye muhteşem bir tarif vereceğim. Bu tarifin yapılışı çok pratik ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor. Bazen hızlı kilo vermek için oldukça meşakkatli detoxs suları veya kürler hazırlarız. Yalnız ya evde bu malzemeler her zaman olmaz ya da meşakkatli olması bizim yapmamızı güçleştirir. Buda diyetinizin devamlılığının sonu olmuş olur. İnsanların çoğu diyette istikrarı sağlayamadığı icin kilo veremiyorlar. İşte tamda bu nedenle size oldukça pratik ve herkesin evinde olabilecek patates yoğurt kürü tarifiyle zayıflamaktan bahsedeceğim.

Patates Yoğurt Diyeti İçin Malzemeler

Günde en az 1 kilo vermesi garanti olan patates yoğurt kürünü önce 3 gün deneyerek başlayabilirsiniz. Burada gerekli malzemelerimiz bir gün için;

 • 3 adet patates
 • 1 kilo yoğurt
 • İsteğe göre kara biber, pul biber
 • İsteğe göre nane
 • İsteğe göre 2 adet limon

3 gün boyunca hiç aç kalmadan sadece patates yoğurt yiyeceğiz. İddia etmek gerekirse 3 günde 5 kilo verebilmeniz mümkün. Tabi kilo vermek kişiden kişiye değişebiliyor. Belki bir iki kilo fark olsada mutlaka kilo vereceğinizi garanti edebilirim. Patates ve yoğurtla bizlikte sevdiğiniz baharatlarla da kürünüzü zenginleştirebilirsiniz. Örneğin; pul biber, kara biber ve nane gibi.

Günde 1 Kilo Verdiren Patates Yoğurt Kürünün Hazırlanışı

Öncelikle dikkat etmemiz gereken kilomuza göre su tüketimine dikkat etmeliyiz. Örneğin 80 kilo bir insanın günlük su içme limiti en az 2 litredir. Fazla olan kilonuzdan her 5 kilo zayıflamada bir bardak eksik içebilirsiniz. Evet suyumuza dikkat ettikten sonra patates yoğurt kürümüzü öğün olarak hazırlayabiliriz.

 • Sabah kahvaltısında 2 tane patatesi çok kaynatmadan haşlıyoruz.
 • Haşlanan patateslerimizi soyup, doğruyoruz.
 • Detoxs günlerinde yani patates kürü kullandığımız günlerde kesinlikle tuz ve şekerden uzak durmalıyız.
 • Doğranan patatesimize damak zevkinize göre karabiber, pul biber, nane gibi baharatlar ekleyebilirsiniz. Bu baharatlar sayesinde tuzu aramayacaksınız.
 • Baharattan hoşlanmayanlar patates üzerine limon sıkabilirler.
 • Evet hazırladığımız patatesimizle beraber bir kase yoğurtla kahvaltımızı tamamlıyoruz.

Yukarıda sadece sabah kahvaltı öğününü verdim. Öğlen için yine aynı şekilde kürümüzü yapıyoruz yalnız bu sefer bir tane patates kullanıyoruz ve bir kase yoğurt tüketiyoruz.. Akşam için ise sadece bir kase yoğurt tüketip günümüzü tamamlıyoruz. Göründüğü gibi çok pratik ama etkisi çok büyük bir detoxs kürü. Burada tuz ve şeker alımına dikkat etmelisiniz. Çünkü tuz ve şeker bedenimizde ödem toplamasına yol açar. Zaten bu kürün amacı ödem ve fazla yağların gitmesi olduğu için tuz ve seker tüketirsek amacımıza ulaşamamış olacağız. Dolayısıyla bu tartımıza da yansımayacaktır. Yani kısacası boşuna detoxs yapmış olursunuz.

Sweet Potato and Yogurt

Günde 1 Kilo Verdiren Patates Yoğurt Diyeti İçin Dikkat Etmemiz Gerekenler

Metabolizmamızın düzgün bir işleyişi vardır. Bu işleyişin bozulmaması için bu diyeti üç günden fazla yapmamalısınız. Üç günden sonra yine yediklerimize dikkat edersek verdiğimiz kiloları geri almamış oluruz. Yani üç günden sonra diyetiniz bozulmaz. Aksine vücudunuz ödemini atmış olur. Bağırsaklarınızı düzenler. Öğünlerimizde aksam patatesin olmadığını fark etmişsinizdir. Evet akşam patates tüketmiyoruz. Bunlarla birlikte dikkat etmemiz gereken öğünlerimizin saati. Örnek verecek olursak sabah kahvaltımızı en geç 10.00 da bitirmiş olmamız gerekiyor. Ne kadar erken bitirirsek öğle öğünümüzde o kadar yakın olur. Öğünler arasında en az 4 saat olması gerekiyor. Akşam öğünümüz ise en geç 18.00 da bitmiş olmalıdır. Bir diğer dikkat etmemiz gereken şeyler su ve yürüyüştür. Bahsettiğimiz gibi diyette saf su önemlidir. Saftan kastımız çay, kahve gibi içecekler su ürerine geçmez. Onun için günde en az saf 2 litre su içmelisiniz. Diyetinizin tamamlana bilmesi ve daha sağlıklı sonuçlanması için ise günde en az 20 dk. yürümelisiniz. Bu sayede metabolizmanız hızlanacak ve daha fazla kilo verimine yardımcı olacaktır.Potato and fennel salad with chilli yoghurt dressing - Recipes - delicious.com.au

Hepiniz kendinize has diyet türünü bulmalısınız. Farklı karakterlere uygun diyet yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz. Her zaman söylediğimiz gibi formda kalmanın uzun vadede bir çalışmanın ürünü olduğunu unutmayın. Bir ay sonra geri alacaksanız günde 5 kg vermek sadece bünyenin dengesini bozar. Aceleniz yoksa yavaş ve emin adımlarla kilo verin. Kendinize güvenin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı