Güzellik

Göz Altı Torbalarından Nasıl Kurtulunur

Ne kadar da kötü bir durumdur; tam işe gidecekken bir bakarsınız gözlerinizin altında resmen bir göz daha var! İşe de gitmek zorundasınız hiç zamanınız yok; işte size bu durumlarda kurtarıcı tavsiyeler..

Gözaltı torbaları, gözaltındaki hassas derin ile yağ keseciklerinin giderek işlevini kaybetmesi ve sarkmasıdır. Gözaltı torbaları yaşlanmanın belirtisi olmakla birlikte yorgunluk, stres ve yeteri uykunun alınmaması yüzünden de olabilir.

– Eğer yetersiz uyku yüzünden gözaltı torbası oluşuyorsa, dondurulmuş bezelyeyi yüzünüzde gezdirerek anında geçirebilirsiniz.

– Eğer dondurulmuş bezelye yoksa sallama çayın demini gözlerinize yerleştirebilirsiniz. Çayın canlandırıcı etkisi ile gözaltı torbalarınız anında yok olacaktır.

Elbette bu yollar geçici ve anlık çözümlerdir. İleriki aşamalarda gözaltı torbasını önlemek farklı bakım kremleri kullanmalısınız. Ama düzenli spor yapan insanlarda ve 23.00 ile 04.00 arası uyuyan insanlarda göz altı torbası daha az olmaktadır.

IşıL Çetintaş

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Mezunuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 30 yaşından sonra kendimize dikkat etmemiz gerekiyor. Doğal ürünleri tercih etmek gerek, faydası olmasa bile zararı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı