Hamilelik

Evde Gebelik Testi Yöntemleri

Evlenen her çift belli bir dönem geçtikten sonra neslini devam ettirmek için, evlat sevgisini yaşamak için çocuk sahibi olmaya karar verir. Çocuk sahibi olmak için gerekli hazırlıkları yapan çift, kadının adet döneminin olmaması veya gecikmesiyle hamile kalabileceği düşüncesi içerisinde kalmaktadır. Kadının hamile olduğunu evde anlayabilmesi için, eczanelerden alınan gebelik testinin tam ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

Gebelik testinin yapılması için alınan çubuğa idrar konulması gerekmektedir. Çubuğa konulan idrar sonucunda, çubuğun ekranında çizginin çift çıkması gerekmektedir. Tek çizgi çıkması durumunda kadının hamile olduğu anlaşılmaktadır.

Doğal Anlaşımlar

Gebelik testi sayesinde gebe kalınıp kalınmadığı anlaşılabileceği gibi, adet döneminin gecikmesi durumunda da gebe kaldığınızı anlayabilirsiniz. Ancak bu yöntem sizi, kesin bir sonuca götürmeyecektir.

  • Kadının adet döneminin gecikmesi,
  • Gebelik testi sonucunda çift çizginin çıkmış olması,

Uyku halinin, halsizlik durumunun görülmesi gebe kalındığının anlaşılmasını sağlamaktadır. Evden bu yöntemlerle gebe kalıp kalmadığınızı anlayabilirsiniz. Ancak kesin ve net sonucun ultrason sonuçları doğrultusunda alınacağını da unutmamanız gerekmektedir. Her anne adayı, evde meydana gelen bu belirtiler sonucunda mutlaka kadın doğum uzmanlarından destek almalıdır.

IşıL Çetintaş

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Mezunuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En ufak bir şüphede hemen bu testlerden alıyor insanlar. Fakat her zaman doğru sonuç veremeyebiliyor, bazen belli belirsiz izler çıkabiliyor. Öğrenmek isteniliyorsa bir kaç farklı firmanın testi kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı