Hamilelik

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Sevgili pembeyaka okuyucularımız ve sevgili anne ve anne adaylarımız bu makalemiz özellikle siz anne adayları için. Elbette anne olmak her kadının doğal bir hakkıdır.

Fakat sadece anne olmak için anne olmak hem kendinize hemde dünyaya getireceğiniz yeni bir sadece haksızlık olur. O yüzden anne olmaya karar vermeden önce bazı konuları göz önünde bulundurun ve hem kendi hemde bebeğinizin geleceğine o zaman karar verin.

Anne Adaylarına Öneriler

• Gebeliğinizi ansızın değil planlı olarak yaşayın. Yani gebeliğe önceden karar verin ve o şekilde hazırlanın.

• Gebeliğinizin başından itibaren düzenli aralıklar ile doktor kontrolüne gidin. Eğer mümkünse kendinize tek bir doğum uzmanı edinin ve aynı uzmana gebeliğiniz boyunca kontrole gidin. Çünkü farklı farklı hekimlerdense gebeliğinizi baştan sona takip eden tek bir uzman doğumunuzda size çok daha fazla yardımcı olacaktır.

• Elinizden geldiği kadar ve sağlığınız el verdiği kadar normal doğumdan yana olun çünkü normal doğum doğal bir süreçtir.

• Sezaryen ile doğum yapmak aslında hem anne hemde bebek için riskli olan bir süreçtir. Bu yüzden gerçekten gerekmedikçe ve doktorunuz bunu önermedikçe sezaryandan yana olmayın.

IşıL Çetintaş

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Mezunuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vücuttaki bu değişimi tecrubeli insanlarla beraber geçirmek önemli. Mümkünse anne yada kayınvalide, abla gibi utanmayacağınız rahat davranacağınız kişilerle konuşup fikir alışverişi yapın.
    Unutmayın ki en önemli hususlardan birisi moral ve huzurlu olmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı